O moich geekowskich korzeniach, czyli gościnny występ w Myszmaszu

By | 11 sierpnia 2014

Pamiętacie moją wizytę w podcaście Kapryfolium? Pisałam wówczas, że pierwszą przygodę z nagrywaniem wspominam szalenie dobrze. Ba, nawet późniejsze odsłuchiwanie własnego głosu zniosłam lepiej, niż śmiałam przypuszczać. Bycie podcastowym gościem okazało się na tyle wspaniałym doświadczeniem, że nie zastanawiałam się ani minuty, kiedy dostałam propozycję udziału w Myszmaszu – a dodajmy, że było to bardzo spontaniczne „nagrywamy za dwie godziny, chcesz wpaść?”.

Myszmasz

Aby myszmaszowej tradycji stało się zadość, najpierw opowiadam o swoich geekowskich korzeniach i przebytej drodze w świecie fantastyki, która doprowadziła mnie do obecnego punktu. Zdradzam także, co ze świata popkultury zabrałabym ze sobą na bezludną wyspę. Potem przechodzimy do omawiania ostatnio pochłoniętych książek bądź filmów, a na koniec relacjonujemy konwent Avangarda znacznie szerzej, niż ja zrobiłam to we wczorajszym wpisie. Oto pełen rozkład jazdy:

00:01:35 – geekowskie korzenie Oceansoul
00:15:00 – „Składany nóż” i „Młot” – powieści K.J. Parker
00:23:15 – cykl „Temeraire” Naomi Novik
00:33:50 – film „Mad Max: pod Kopułą Gromu”
00:40:33 – film „Epicentrum”
00:51:30 – podsumowanie Avangardy 9 [wrażenia ogólne i konkursy]
01:05:35 – podsumowanie Avangardy 9 [prelekcje]
01:14:55 – podsumowanie Avangardy 9 [LARPy]
(o książkach i filmach mówimy bezspoilerowo, więc nie ma się czego bać)

Jeśli macie ochotę przesłuchać odcinek – a gorąco do tego zachęcam – kliknijcie w ten oto link, by przejść na stronę podcastu. Czekam na Wasze wrażenia w komentarzach tutaj bądź na Myszmaszu, koniecznie dajcie znać! Zachęcam Was też do regularnego słuchania kolejnych audycji, a także do odwiedzania bloga Myszy, jeśli jakimś cudem jeszcze go nie czytacie. Miłego popkulturalnego wieczoru!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *