Dekada blogowania

By | 27 grudnia 2013

Dziś jest dla mnie dzień szczególny. Dokładnie dekadę temu 15-letnia Ocia (choć wówczas nawet jeszcze nie Ocia, prędzej Lara) rozpoczęła swoją przygodę z blogowaniem. Nikt, włącznie ze mną, nie przypuszczał, że idea pisania w internecie, zapoczątkowana nastoletnim pamiętnikiem, przetrwa we mnie aż tyle czasu, a sam blog z osobistego przekształci się w tematyczny, skoncentrowany raczej na kulturze niż moim życiu.

27 grudnia jest datą, o której zawsze będę pamiętać i to ją będę w jakiś sposób świętować. Mój obecny blog został powołany do życia 20 października 2009 roku, ale o jego czwartych urodzinach tradycyjnie nie pamiętałam. Pisanie traktuję raczej globalnie, a tak naprawdę od doboru tematu zawsze ważniejszy był dla mnie dźwięk naciskanych klawiszy i widok kolejnych zdań na monitorze. Kto wie, może za kolejną dekadę mój blog będzie traktował jeszcze o czymś innym?

Rzadko mam okazję, by życzyć czegoś sobie, dziś jednak to zrobię — życzę więc sobie pisarskiej wytrwałości, niekończącej się weny, kolejnych fascynujących tematów i, przede wszystkim, czytelników, którym będzie chciało się tu regularnie zaglądać, a czasem i coś napisać. Dziękuję, że jesteście. :)

W ramach drobnego prezentu na ten okrągły jubileusz możecie polubić lub zachęcić do tego Waszych znajomych. Blog i ja będziemy wdzięczni. :)

10 thoughts on “Dekada blogowania

 1. Ewa Serenity Iwaniec

  Ociu kochana, życzę Tobie wytrwałości w blogowaniu, a blogowi popularności co najmniej takiej jaką ma Zwierz Popkulturalny! :)

  Reply
 2. Orish

  Nieźle! Kurczę, jak tak pomyślę, to dla mnie też gdzieś ostatnio był szczególny dzień – 10 lat temu przeszedłem Baldura.

  Reply
 3. Moreni

  Sto lat blogowania jeszcze życzę! I czy tylko mi się wydaje, czy postanowiłaś ostatnio iść w stronę profesjonalizacji bloga?:)

  Reply
  1. Oceansoul

   Wciąż nad tym myślę. :) Na razie daję sobie rok intensywnego pisania, a potem się okaże, co dalej i czy mam jakieś szanse. Ale nie miałabym nic przeciwko, by choć trochę ten blog spopularyzować.

 4. Oceansoul

  Dziękuję pięknie wszystkim! :) Mam nadzieję, że za kolejne dziesięć lat również się tu spotkamy. ^^

  Reply
 5. radosiewka

  Gratuluję wytrwałości i mam nadzieję, że nie przestaniesz pisać :) Tak jak Moreni wspominał o profesjonalizacji bloga – trzymam kciuki za wszelkie zmiany :)

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *